سئو وب سایت

به زبان ساده سئو (Search Engine Optimization) و یا بهینه سازی موتور جستجو، مجموعه اعمالی است که درمورد وب سایت صورت می گیرد تا وب سایت به حالت استانداردی برسد که در صفحه اول نتایج جستجو در گوگل نمایش داده شود. در اصل سئو یا بهینه سازی وب سایت همان چیزی است که شما را به پیشرفت وب سایت و یا رشد کسب و کارتان می رساند.

دلیل انجام این بهینه سازی واضح است، هفتاد و پنج درصد کاربران در صفحه ی اول جستجو روی وب سایت ها کلیک می کنند و تنها بیست و پنج درصد در صفحات دیگر نتایج کلیک می کنند. باید تمامی نکات ریز و درشت را رعایت کرد تا در میان انبوهی از وب سایت ها دیده شد و مخاطبان هدف را جذب کرد.

همچنین توجه داشته باشید که لینک اول صفحه نتایج گوگل هفتاد و پنج درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهد، پس با این وجود لینک اول صاحب هشتاد تا نود درصد مخاطبان می شود! به همین دلیل است که می توان گفت بر سر جایگاه اول صفحه نتایج گوگل (SERP) رقابتی بزرگ برپاست.

اکثر کسب و کارها از هر زمینه ای، به سمت بیزنس های مدرن و اینترنتی آمده اند و خیلی از آن ها جایگزین کارهای سنتی خواهند شد؛ محکم کردن جای پای خود در این بیزنس های آنلاین، تضمین آینده شغلی است. همین مسائل منجر به حضور وب سایت های بی شماری می شوند که رقابت بر سر رتبه اول گوگل را شدت می بخشند.

برای رسیدن به بهترین نتیجه در موتور جستجو، باید کاملا نسبت به قوانین و الگوریتم های گوگل (الگوریتم پاندا، مرغ مگس خوار، گورخر، پنگوئن و …) آشنایی داشت و بصورت حرفه ای وب سایت را با آن ها پیش برد. تیم تخصصی سئو در آژانس تبلیغاتی ادبلو پس از آنالیز نیازهای وب سایت با کدنویسی ویژه، وب سایت ها را به نتیجه مطلوب می رسانند.

اصول سئو

به دلایلی مانند افزایش وب سایت ها و روش هایی که آن ها برای دور زدن قوانین یا ربات های گوگل استفاده می کنند، سخت گیری و دقت الگوریتم های آن در سال های اخیر بیشتر شده است، بعلاوه درک آن ها هم از کلمات و محتواها افزایش یافته است و تقریبا توانایی فهمیدن محتواها را پیدا کرده اند. گوگل الگوریتم های مختلفی دارد که هر کدام از آن ها به موضوع خاصی اختصاص دارند و برای بهینه سازی وب سایت باید با عملکرد، حساسیت و توجه آن ها آشنایی کامل داشت.

یکی از مهم ترین مسائل در بهینه سازی وب سایت، انجام تحقیقات و انتخاب کلمه کلیدی صحیح است که منجر به افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت و توسعه فروش می شود. پس از یافتن کلمات کلیدی باید آن ها را بصورت حرفه ای در تولید محتوا بکار برد تا توسط گوگل جریمه نشد.

حتی مسائل کوچکی که خیلی ها شاید به آن ها توجه نکنند، مانند نام دامنه (Domain)، تعداد کلمات استفاده سده در محتوا و یا تایتل ها، آپ بودن صفحه در تمامی ساعات و دیگر نکات در سئو اهمیت دارند و باید به آن ها توجه کرد.

لینک سازی اصولی هم مسئله ای در سئو است که باید با دانش کامل نسبت به گوگل انجام پذیرد، گوگل مدام در حال به روز رسانی و معرفی الگوریتم های جدیدی است که در تمامی مراحل بهینه سازی وب سایت بخصوص بک لینک سازی، اگر اطلاعات و دانش لازم را نسبت به آن ها نداشته باشید نه تنها باعث به دست آوردن نتیجه مطلوب نمی شود، بلکه باعث جریمه شدن از طرف گوگل هم می شود! درضمن لینک سازی در آژانس ادبلو بصورت عنکبوتی انجام می شود.

همچنین توصیه می شود که قبل از شروع پروژه سئو، حداقل برای یک بار تبلیغات گوگل انجام شود تا توسط آن مشخص شود که وب سایت با رسیدن به اولین لینک صفحه نتایج در یک کلمه کلیدی، منجر به جذب مخاطبان و مشتریان جدید خواهد شد یا خیر.

در کل فاکتورهای سئو و متدهایی که باید بکار گرفته شوند فراوان هستند و هر کدام هم توضیحات و نیازهای ویژه خود را دارند. کارشناسان آژانس ادبلو با مهارت ها و تجارب مفید بهترین خدمات سئو حرفه ای را ظرف مدت شش الی هشت ماه عرضه می کنند.

 

طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی وبسایت فروشگاهی

چقدر با مفهوم طراحی سایت فروشگاهی آشنا هستید؟ آیا در ماه گذشته هیچ گونه خرید اینترنتی را تجربه کرده اید؟ چرا انسان متمدن و مدرن

Read More »

عکسبرداری معماری

عکسبرداری معماری مانند دیگر شاخه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یک شاخه کاملا تخصصی محسوب می شود. حتی به نظر برخی کارشناسان به دلیل اینکه

Read More »