موشن گرافی

موشن گرافی یا تصاویر پویا چیست؟ به زبان ساده موشن گرافی نوعی تصویر سازی دو بعدی یا گاهی سه بعدی است که توسط آن پیام به مخاطب هدف، نمایش و انتقال داده می‌شود. موشن گرافی به طور کلی به چهار دسته اصلی ۱. موشن گرافیک ۲. ویدئو موشن ۳. استاپ موشن و ۴. اینفوموشن تقسیم می‌شود و البته رایج ترین آن‌ها موشن گرافیک است، هر کدام از این‌ها نیازمند مهارت‌ها و ابزار تخصصی خود هستند. موشن گرافی در میان محتواهایی که روزانه تولید می‌شوند، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و به تبع استفاده های فراوانی هم در زمینه های گوناگون مانند تبلیغات، طراحی لوگو یا لوگوموشن، موارد آموزشی، تیتراژ، تیزر تلویزیونی و … دارد. موشن گرافی شما در هر زمینه و تخصصی که باشد، تیم متخصص آژانس اَد بلــو با امکانات، دانش و مهارت‌های خاص بهترین کیفیت را در کوتاه‌ترین زمان به شما ارائه می‌کنند.
5/5

تفاوت انواع موشن گرافی

همان‌طور که اشاره شد، موشن گرافی انواع مختلفی دارد و تفاوت اصلی در طراحی آن‌ها نسبت به مواردی مانند استفاده از تصاویر واقعی، گرافیکی، فیلمبرداری و عکسبرداری یا ترکیبی از آن‌هاست. برای مثال یک ویدئوموشن، همانطور که از نامش پیداست، به فیلمبرداری حرفه‌ای احتیاج دارد. هر نوع از موشن گرافی می‌تواند در محیط خاصی نتیجه چشم‌گیر تری داشته باشد؛ فرض کنید می‌خواهید برای یک ایونت یا برگزاری سمینار به مردم اطلاع رسانی کنید، استفاده از یک اینفوموشن شیوه‌ای جدید و مبتکرانه خواهد بود! به همین علت باید حتما در ابتدای کار خواسته‌ها و هدف مشتری شناخته و آنالیز شود تا با استفاده از آن‌ها بهترین نتیجه به دست آید؛ البته متخصصان اَد بلــو علاوه بر این، با خلاقیت خود نتیجه‌ای بالاتر از حد تصور به وجود می‌آورند. همین‌طور اینکه موشن گرافی می‌تواند دو بعدی یا سه بعدی باشد، انتخاب و تصمیم‌گیری در این مسئله احتیاج به بررسی نیاز بیزنس شما دارد، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در این موضوع با مشاوران اَد بلــو تماس بگیرید تا مشاوره رایگان و تخصصی دریافت کنید.

چند مزیت مفید موشن گرافی

۱.جذابیت: اولین و مهمترین مزیت، جذابیت یک موشن گرافی استادانه است، این تصاویر متحرک که هر روز بیشتر از دیروز رواج پیدا می‌کنند، جایگزین محتواهای ساده تر شده‌اند. بخش عمده‌ای از فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی را تصاویر متحرک تشکیل داده اند.
با وجود بسترهایی که در آن‌ها از محتواهای ویدئویی استفاده زیادی می‌شود، مانند اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و غیره، استفاده از موشن گرافی یکی از بهترین راه‌های رساندن پیام‌های متنوع اعم از تبلیغاتی، آموزشی، اطلاعاتی و هر نوع دیگری است.

۲.اثرگذاری: با استفاده همزمان از تصویر و صدا در موشن گرافی، پیام مورد نظر بهتر و موثرتر به مخاطبان هدف منتقل می‌شود؛ همچنین گیرایی که این نوع محتوا دارد، باعث جذب مخاطبان بیشتری می‌شود.

۳.اشتراک‌گذاری آسان: موشن گرافی به آسانی قابلیت اشتراک در انواعی از پلتفرم‌ها را دارد و حتی می‌توان با استفاده از لینک اشتراک‌گذاری آن را به‌صورت گسترده‌تری هم منتشر کرد.

۴.جالب توجه بودن: استفاده از ترکیب‌ها و رنگ‌بندی‌های مناسب می‌تواند به‌صورتی ناخودآگاه توجه مخاطبان را به خود جلب کند و همین موضوع باعث فروش و یا سود بیشتر شود، کارشناسان اَد بلــو با دانش رنگ‌شناسی و تجاربی که دارند به‌صورت کاملاً حرفه ای ترکیب‌ها، رنگ‌ها و موارد مختلف دیگر را به کار می‌برند.

۴.مقرون به صرفه بودن: از طرفی دیگر، هزینه‌ای که برای موشن گرافی می‌کنید، در مدت زمان کوتاهی تبدیل به سود خواهد شد، به این معنا که موفقیت و تاثیر آن تضمین شده است. همچنین موشن گرافی در میان روش‌ها و خدمات دیگر یکی از مواردی است که مقبول‌ترین و بهترین قیمت را نسبت به اثرگذاری‌اش دارد.

به‌علاوه، دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که برای تولید محتوا و تبلیغات کسب و کار خود تنها از یک تصویر یا متن ساده استفاده کند، این روش‌های تاریخ مصرف گذشته افراد زیادی را جذب نخواهند کرد؛ همه ما شنیده‌ایم که عصر، عصر تکنولوژی است و به همین علت موشن گرافی یکی از بهترین راه‌ها به حساب می‌آید.

کیفیت، حرف اول در موشن گرافی

محتواهایی که هر روز در تمامی کشورها تولید می‌شوند و از راه‌های متفاوتی، چه آنلاین مانند تلگرام و وب سایت‌ها و چه آفلاین مانند تیزرهای تلویزیونی انتشار پیدا می‌کنند، بی‌شمار هستند. اینکه محتوا و موشن گرافی شما در این میان نه تنها دیده شود، بلکه طرفدار هم جذب کند، نیازمند فاکتورهای بسیاری است که مهمترین آن‌ها کیفیت است. وقتی صحبت از کیفیت می‌شود، نکات ریز و درشتی باید در نظر گرفته شوند؛ برای مثال در موشن گرافیک کیفیت تصویر، کیفیت صدا و اصل محتوا مسئله‌های مهمی هستند. زمان تهیه هر نوع موشن گرافی برای هدف مخصوص به خود، باید از نرم‌افزار و ابزار خاصی استفاده کرد؛ طراحان اَد بلــو بعلاوه چیرگی بر نرم‌افزار‌های مختلف از جمله افتر افکت، ایلاستریتور، فتوشاپ و غیره، به ممتازترین تجهیزات هم دسترسی کامل دارند. فرض کنید مخاطب هنگام تماشای یک موشن گرافیک در اکسپلور اینستاگرام با تصویر یا صدای غیر واضح رو‌به‌رو شود، قطعا به‌سرعت از ادامه مشاهده کردن صرف نظر خواهد کرد و توجه او را از دست خواهید داد. پس نباید در انتخاب یک موشن گرافیست ماهر درنگ کنید! کیفیت محتوایی هم باید به‌گونه‌ای باشد که کاربرپسند، سرگرم‌کننده و مفید واقع شود. پس اگر در جستجوی موشن گرافی‌ای هستید که از نظر کیفی تضمین‌شده و بی‌نقص باشد، بهترین گزینه برای شما آژانس تبلیغاتی اَد بلــو است؛ متخصصان اَد بلــو با امکاناتی که در دست دارند کیفیت را از هر نظر به ارمغان می‌آورند.

ویژگی های دیگر یک موشن گرافی خوب

در بحث موشن گرافی تخصصی نکات بسیاری هستند که باید رعایت شوند، که ما تنها تعدادی از آن‌ها را در این مقاله آورده‌ایم. زمان‌بندی مناسب یکی از ویژگی‌های یک موشن گرافی حرفه‌ای است، طراح متخصص می‌داند برای اینکه موشن گرافی کوتاه و بی‌معنی یا طولانی و خسته‌کننده نباشد، مفید ترین زمان برای هر موضوع چه قدر است. همچنین، یک موشن گرافیست مجرب می‌داند که رنگ هایی که گیرایی بیشتری دارند، کدام هستند و در کجا باید به کار برده شوند. موشن گرافی برای هر منظوری که باشد، نیازمند یک استوری لاین جذاب و سناریو است که مخاطب را منجر کند آن را تا انتها تماشا کند. مسئله مهم دیگر، خلاقانه بودن موشن گرافی است. خلاقیتی که یک موشن گرافیست چیره‌دست در کار خود به کار می‌برد، نقش قابل توجهی در ایجاد علاقه در مخاطب دارد. موشن گرافیست‌های اَد بلــو نه تنها خلاقیت بسیاری در تهیه خط داستانی دارند، بلکه تمامی المان‌ها، کاراکترها، موسیقی و متون را به‌شکل منحصر به فردی انتخاب می‌کنند. اضافه بر این موارد، بهترین موشن گرافیست تشخیص می‌دهد که در کجا از چه افکت‌هایی استفاده کند و یا به‌طور کل از هیچ افکتی استفاده نکند تا تاثیرگذار ترین موشن گرافی را ایجاد کند.

موشن گرافی تخصصی اَد بلــو

پل ارتباطی شما با مخاطبان، طرفداران و مشتریان خود محتوایی است که در بسترهای متنوعی انتشار می دهید؛ بی‌اهمیتی نسبت به این موضوع باعث از دست دادن آن ها خواهد شد یا حتی ممکن است گاهی هیچ مخاطبی به دست نیاورید! با استفاده از موشن گرافی که کاملا استادانه و دقیق طراحی و تولید شده باشد، علاوه بر مخاطبان و مشتریان معمول، افراد خاص و حرفه ای هم به محتوای شما جذب می‌شوند. در ضمن، با همکاری با اَد بلــو، از نظر هزینه‌ها دغدغه‌ای نخواهید داشت چون این آژانس مناسب‌ترین قیمت‌ها را برای بسته‌های خود در نظر گرفته است. آژانس تبلیغاتی اَد بلــو با ایده‌پردازی و مشاوره رایگان، به‌علاوه پکیج‌های مقرون به صرفه انتخابی شما، جذاب‌ترین موشن گرافی ها را با توجه به نیاز کسب و کارتان طراحی و ارائه خواهد کرد.
آیا نیاز به تبلیغات آنلاین دارید؟ آژانس تبلیغاتی ادبلــو در کنار شما خواهد بود.
طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی وبسایت فروشگاهی

چقدر با مفهوم طراحی سایت فروشگاهی آشنا هستید؟ آیا در ماه گذشته هیچ گونه خرید اینترنتی را تجربه کرده اید؟ چرا انسان متمدن و مدرن

عکسبرداری معماری

عکسبرداری معماری مانند دیگر شاخه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یک شاخه کاملا تخصصی محسوب می شود. حتی به نظر برخی کارشناسان به دلیل اینکه