عکسبرداری معماری

عکسبرداری معماری مانند دیگر شاخه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یک شاخه کاملا تخصصی محسوب می شود. حتی به نظر برخی کارشناسان به دلیل اینکه یک عکاس معماری قرار است در پروژه خود برای زیبایی بصری هرچه تمام تر به یک ساختمان بی جان، جان ببخشد پس مسیر دشوارتری را پیش روی خود خواهد داشت. در عکسبرداری از معماری یک محیط، باید فضا طورى به‌تصویر کشیده شود که مخاطب خود را بخشى از محیط بداند و حس حضور در آن محیط را لمس کند. این سبک عکسبرداری، نیاز به مهارت و خلاقیت بالایی در زمینه نورسنجی و ترکیب بندی تصویر دارد که در صورت انتخاب آژانس تبلیغاتی اَد بلــو به عنوان دستیار و همراه خود، تمامی زوایای تخصصی معماری خود را به تصویر خواهید کشید. عکاسى از فضاى داخلى و خارجی یک ساختمان، به اندازه هر نوع عکاسى تخصصی دیگری پیچیده و در عین حال مهیج و لذت‌بخش است. این دو نوع رایج عکسبرداری معماری یعنی عکسبرداری معماری از نمای داخلی و عکسبرداری معماری از نمای خارجی در عین حال که اشتراکاتی با یکدیگر دارند، دارای تفاوت هایی نیز هستند. داشتن علم و اشراف به تمام زوایای عکسبرداری معماری، باعث می شود یک سازه و ساختمان بیش از پیش به چشم مخاطب خود چشم نواز به نظر برسد. متخصصین آژانس تبلیغاتی اَد بلــو با بینش کامل به عکسبرداری معماری نوین و سنتی و با بررسی و آنالیز کامل نیازهای مشتری، بهترین پروژه عکسبرداری معماری ممکن را پایه ریزی و اجرا خواهند کرد.
5/5

عکسبرداری معماری از نمای خارجی

عکسبرداری معماری از نمای خارجی، تصویر بیرونی ساختمان و محیط اطراف آن را نشان می دهد. این نوع عکسبرداری معمولا از نور موجود در روز که طبیعتا نور خورشید است بهره می برد و در شب می توان از چراغ های خیابان استفاده شود؛ نور مهتاب و چراغ های بیرونی ساختمان ها از جمله منابع دیگرهستند. منظره ای که یک ساختمان را احاطه کرده است، در بسیاری از موارد برای ترکیب بندی کلی یک عکس مهم است. برخی از عکاسان در واقع محیط پس زمینه هماهنگ را برای برقراری ارتباط مخاطب با خود پس زمینه و ساختمان ضروری می دانند. در حال حاضر یکی از روش های ترند در عکسبرداری معماری از نمای خارجی، استفاده از عکسبرداری پهپادهای هوایی برای گرفتن چشم اندازهای کامل متفاوت و خلاقانه از سازه ها و ساختمان ها بخصوص سازه های مرتفع با چشم اندازهای عمود است. متخصصان در آژانس تبلیغاتی اَد بلــو با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات موجود و با کارشناسی دقیق و توانایی بهینه سازی هزینه ها، با کیفیت ترین خروجی را با مناسب ترین قیمت برای شما به ارمغان می آورند.

عکسبرداری معماری از نمای داخلی

عکسبرداری معماری از نمای داخلی نیاز به تنظیمات نور و موقعیت خاص اشیا دارد تا یک داستان را برای مخاطب به تصویر بکشد. این عکسبرداری عمدتاً بر روی رنگ ها، بافت ها، اشیاء و سایر عناصر موجود در محیط سازه تمرکز دارد. هدف یک عکاس در عکسبرداری معماری از نمای داخلی این است که حال و هوا و جوهر هر سوژه را در فضای کادر ثبت کند. نور محیطی که از پنجره ها و روزنه های سقفی عبور می کند اغلب توسط عکاسان حرفه ای و حتی آماتور برای تزئین و جلوه بخشی به تصویر استفاده می شود. برای بهبود روشنایی در صحنه از نورپردازی تکمیلی نیز استفاده می شود. از آنجایی که در عکاسی معماری سوژه ها معمولا حرکت نمی کنند، استفاده از ابزارهای ویرایش عکاسی برای بهبود تعادل نور در عکس ها آسان تر می شود. عکاسان کاربلد و باتجربه آژانس اَد بلــو با فراهم سازی شرایط محیطی کاملا دقیق و مهندسی شده و استفاده از دانش پیکره بندی تصویر، آماده انجام سنگین ترین و پیچیده ترین پروژه های عکسبرداری معماری داخلی و خارجی هستند.

عکسبرداری معماری در ایران

به دلیل تنوع بیش از حد در انواع معماری های ایرانی، آشنایی با همه سبک های آن و تلفیق هنر پیکره بندی و این سبک ها و خلق تصاویر نوین در عکسبرداری، کار متخصصانی خواهد بود که به تمامی زوایای این صنعت نیز اشراف کامل داشته باشند. گاها عکسبرداری خلاقانه از یک سازه، می تواند جان تازه ای به آن ببخشد و آن را به رخ مخاطب بکشد. و بالعکس یک عکسبرداری بدون خلاقیت یا نوآوری، می تواند جان یک سازه زیبا را بگیرد. با جستجو در دامنه های ایرانی و بررسی میدانی عکسبرداران معماری و آژانس های تبلیغاتی فعال در این زمینه، به این نکته پی خواهید برد که به دلیل رونق این صنعت، بسیاری از عکاسان و آژانس ها به فعالیت در این صنعت پرداخته اند. اما نکته مهم کمبود نوآوری و خلاقیت و در کنار آن بهینه سازی هزینه ها در استفاده از تجهیزات بروز است. نکته ای که آژانس تبلیغاتی اَد بلــو فکر همه جای آن را کرده و معتقد است عمل به جای حرف گلوله ای مانع ناپذیر خواهد بود. پس با خیال راحت عکسبرداری پروژه های معماری خود را به ما بسپارید.

تجهیزات اصلی برای عکسبرداری معماری

اگر از دوربین های دیجیتال SLR استفاده شود، وضوح آن باید حداقل 10 مگاپیکسل باشد. لنز باید چیزی بین 12 تا 18 میلی متر باشد. داشتن یک دوربین اضافی، مانند Sinar Artec View که مخصوصا برای عکاسی معماری ساخته شده باشد، خیلی خوب خواهد بود. همچنین فلش عکاسی نیز یکی از نیازهای ضروری است و توصیه می شود بیشتر از یکی باشد. در صورتیکه دوربین بر روی یک سه پایه ی با دوام سوار باشد، کج کردن و جابجایی ان سخت نخواهد بود. با بیان تجهیزات حداقل، این نکته نباید ناگفته بماند که آژانس تبلیغاتی اَد بلــو با بروزترین تجهیزات و به نوعی با حداکثر تجهیزات برای پروژه های هرچند سنگین و پیچیده معماری، پا به میدان خواهد گذاشت.

عکسبرداری معماری اَد بلــو

یکی از مزایای مهم همکاری با آژانس اَد بلــو این است که کارها کاملا با نیاز کسب و کار شما صورت می گیرد تا در آخر، بالاترین درجه کیفی حاصل شود. همچنین در کنار کیفیت شایسته، قیمت های کاملا مقرون به صرفه ای بر بسته های خدماتی اَد بلــو گذاشته شده اند. ایده ها، رنگ بندی ها، نورهای استفاده شده متخصصین اَد بلــو، همگی در کنار هم زیباترین تصویر را تشکیل می دهند تا مخاطبان آن را حس کنند و ببینند. تمامی فاکتورها و نیازهای یک عکسبرداری معماری حرفه ای را عکاسان اَد بلــو در نظر می گیرند و آن ها را اجرا می کنند. این مسائل تنها بخشی از خدماتی است که با اَد بلــو تجربه می کنید و می توانید از ما انتظار داشته باشید. کافیست در اسرع وقت تماس بگیرید و با مشاوران کارشناس اَد بلــو ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد عکاسی معماری

البته! افزودن افراد به عکاسی شما می‌تواند نحوه استفاده از فضا را نشان دهد و حس مقیاس را ایجاد کند. افزودن عنصر انسانی – از مشتریان گرفته تا کارکنان – برای بسیاری از مشاغل خلاقیت و نوآوری را ایجاد می کند.

نورپردازی. از یافتن بهترین زمان برای عکاسی از فضای خارجی گرفته تا نورپردازی مناسب داخلی، نورپردازی بیشترین تاثیر را در تاریخ های عکاسی و کار قبل و بعد از عکاسی خواهد داشت. آژانس تبلیغاتی اَد بلــو به خود افتخار می کند که همیشه روی این مسئله کار کرده که آنچه در تصور و خیال معماران بوده است را به ثبت برساند؛ به خصوص اینکه برای آنها سوال بوده است که داخل یا سطح خارجی، چگونه بی نقص نورپردازی شده است. در صورتی که با بیانی ساده می توان گفت متخصصان اَد بلــو فقط در جاهایی که واقعاً نیاز باشد، نورها را اضافه می کنند.

 

 

آیا نیاز به تبلیغات آنلاین دارید؟ آژانس تبلیغاتی ادبلــو در کنار شما خواهد بود.
طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی وبسایت فروشگاهی

چقدر با مفهوم طراحی سایت فروشگاهی آشنا هستید؟ آیا در ماه گذشته هیچ گونه خرید اینترنتی را تجربه کرده اید؟ چرا انسان متمدن و مدرن

عکسبرداری معماری

عکسبرداری معماری مانند دیگر شاخه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یک شاخه کاملا تخصصی محسوب می شود. حتی به نظر برخی کارشناسان به دلیل اینکه