موثر تبلیغ نمی کنید؟ تکنیک های طلایی را بیاموزید

شاید بتوان انعطاف پذیر ترین اختراع بشر در حوزه فروش را تبلیغات دانست. جالب است بدانید هزینه تبلیغات بین المللی در سال 2020، از سوی موسسه زنیت در حدود 587 میلیارد دلار اعلام شده است. این در حالی است که در این سال به دلیل همه گیری ویروس کرونا با کاهش 7.8 درصدی روبرو شده است. این در حالی است که در سال 2021، رخدادی مانند بازی های المپیک سبب شد تا هزینه تبلیغات بین المللی با رشد 5.6 درصدی به بیش از 620 میلیارد دلار برسد. آیا تبلیغات متنوعی که در این سال انجام شده اند همه به یک اندازه موفق و تاثیر گذار بوده اند؟ همه کمپین های تبلیغاتی میلیون دلاری به هدف خود رسیده اند؟ آیا همه آژانس های تبلیغاتی مشهور توانسته اند تا تبلیغات موفقی را تجربه کنند؟ سهم برند شما در این 600 میلیارد دلار مشخص است اما سهم موفقیتتان، تنها برای شما قابل ارزیابی است. اگر موثر تبلیغ نمی کنید، بهتر است از تکنیک های تبلیغات موثر استفاده کنید. با ما در ادبلــــو همراه بمانید.
5/5

8 تکنیک تصویری که مخاطب را جذب خواهد نمود:

1. چشمان مخاطب را هوشمندانه فریب دهید و تصویری را به نمایش بگذارید که در جهان واقعی قابل مشاهده نیست. 2. در قاب های تبلیغاتی بهتر است تصاویر را با کلمات بسیار جایگزین کنید. 3. اغراق کنید و عناصر خاصی را با بزرگنمایی نمایش دهید. 4. غیر منتظره و غیر قابل پیشبینی عمل کنید. 5. زاویه دید متفاوتی را کشف کنید و در برابر دید مخاطب قرار دهید. 6. با رقیبان خود جنگ های تبلیغاتی به راه اندازید. 7. نقاشی و عکس را به یکدیگر بیامیزید. 8. گاهی هم بهتر است بسیار ساده اما خلاقانه رفتار کنید.

گام نخست، از بازار محصول خود غافل نشوید

گام نخست خود دارای 4 گام است که به شما این امکان را می دهند تا بدانید بازار محصول شما دقیقا در شرح چه توصیفی می گنجد. کمی پیچیده شد، ساده بگوییم که بررسی و تجزیه  تحلیل بازار به عنوان نخستین گام بیزینس پلن، می تواند به شما بگوید بازار محصول شما چگونه است. در گام نخست، باید صنعت خود را به درستی توصیف کنید. محصول، کالا یا خدمات خود را به درستی بشناسید و آینده آن را پیشبینی کنید. برای نمونه، مانند فروشنده عینک آفتابی در یک شهر بارانی یا یک فروشنده بستنی در قطب جنوب عمل نکنید. باید بدانید محصول شما در این بازه زمانی مخاطب و خواهان دارد و تا چه زمانی، مخاطبان شما به این محصول نیاز خواهد داشت؟ 3 گام بعدی را در پاراگراف بعدی مطالعه کنید. این گام بسیار بلند و طولانی بود. 

برند های مشهور جهان در کجا تبلیغ می کنند؟

اگر به شما گفته می شد بیلبوردی در این شهر وجود دارد که بیش از 5 میلیون بازدید دارد آیا این بیلبورد را اجاره می کردید؟ اگر به شما گفته می شد بیلبوردی در همین شهر وجود دارد که روزانه حداقل 500 میلیون نفر از مقابل آن عبور می کنند چطور؟ آیا تبلیغ یک برند در برابر این بیلبورد می تواند موثر باشد؟ آیا شما بیلبورد مشابهی را می شناسید که بتوانیم کمپین تبلیغاتی خود را در آن به اشتراک بگذاریم و به همین اندازه بازدید داشته باشد؟ باید بدانید که اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی، بیش از 1 میلیارد کاربر دارد و روزانه در حدود 500 میلیون نفر در این شبکه اجتماعی آنلاین می شوند. آیا بهترین انتخاب شما استفاده از تبلیغات آنلاین در این سوشیال مدیا نیست؟ نگاهی به تبلیغات برند های مشهور اروپایی و آمریکایی بیاندازید و حدس بزنید که هزینه تبلیغات آن ها به صورت سالانه و در اینستاگرام چقدر خواهد بود؟ اصلا چرا آن ها باید در سوشیال مدیا تبلیغ کنند؟

تبلیغات آنلاین چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید نخستین نمونه تبلیغات اینترنتی مربوط به پست های الکترونیکی یا ایمیل ها هستند. اگر نگاهی به تاریخچه اختراع اینترنت بیندازیم، نخستین باری که چنین امکانی قابلیت استفاده یافت، در طول دهه 1980 میلادی بود. اما تعریف دقیق تبلیغات اینترنتی چیست؟ به نظر می رسد، تنها پس از گذشت 3 دهه از نخستین روز هایی که اینترنت در دسترس قرار گرفت، امروز تعریف نمودن پارامتر های آن کمی دشوار است. اما بر اساس تعاریفی که از دانشگاه های مطرح جهان شنیده می شود، تبلیغ اینترنتی، می تواند مجموعه ای از فعالیت هایی باشد که با استفاده از انتشار انواع محتوا و در راستای آگاه سازی مخاطبان انجام می شود. هدف از تبلیغات اینترنتی، ایجاد علاقه و اشتیاق در مخاطب، اطلاع رسانی به او و تشویق به اقدام است. معمولا تبلیغات اینترنتی هدفمند هستند تا جامعه ای خاص از مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند.

انواع تبلیغات در جهان امروز:

 1. تبلیغات چاپی
 2. تبلیغات تلویزیونی
 3. تبلیغات رادیویی
 4. تبلیغات آنلاین 

انواع تبلیغات آنلاین را بشناسید:

 • تبلیغات پیامکی
 • تبلیغات پاپ آپ
 • تبلیغات درون برنامه ای 
 • تبلیغات ویدیویی 
 • تبلیغات پوش نوتیفیکیشن 
 • تبلیغات ایمیلی 
 • تبلیغات شبکه های اجتماعی 
 • بازاریابی محتوا و سئو 
 • تبلیغات در موتور های جستجو 
 • تبلیغات نمایشی
 •  تبلیغات همسان 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی، موثر ترین راهکار مدرن

اگر بشنوید که از جمعیت جهان، بیش از 5 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند، چه چیزی به ذهن شما خواهد رسید؟ این آمار به معنای یک جامعه بین المللی با جمعیتی بسیار بالا است که به راحتی به یکدیگر دسترسی دارند. این آمار دقیقا به معنای آن است که تبلیغات برند ایتالیایی آرمانی به سادگی یک چشم بر هم گذاشتن به دست شما می رسد. گرچه این موضوع برای برند های بین المللی به سادگی صدق می کند اما برند های داخلی و بومی هم جامعه ای از مخاطب داخلی را در برابر خود خواهند داشت. بنابراین، استفاده از تبلیغاتی که در شبکه های اجتماعی قابل استفاده هستند، راهکاری است که بازدید شگفت انگیز، بازخورد گسترده و اثر بی نظیری خواهد داشت. اما کدام شبکه های اجتماعی انتخاب مناسب تری هستند؟ 

آمار استفاده از اینستاگرام در جهان

شبکه های اجتماعی را می توان بر اساس آمار های بین المللی، دومین بستر تبلیغاتی بزرگ در جهان دانست. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، مخاطبان در شبکه های اجتماعی تمایل دارند با دنبال کردن تبلیغات برند ها، محصولات و خدمات مورد نیاز خود را سریع تر و راحت تر خریداری کنند. تبلیغات در اینستاگرام تنوع بالایی از دارند که میتوان با توجه به نوع برند از آن ها استفاده نمود. جامعه بزرگی از انواع اینفلوئنسر ها در شبکه های اجتماعی حضور دارند. بیشترین حجم تبلیغات در این روز های اینستاگرام، مربوط به استوری ها می شود. این نکته اثبات شده است که مخاطبان اینستاگرام، برند های محبوب خود را بیش از بازار های سرد، در اینستاگرام دنبال می کنند.

5 نوع تبلیغات در اینستاگرام:

1. تبلیغات بنری 2. برگزاری مسابقات 3. تبلیغات ویدیویی 4. برگزاری چالش 5. تبلیغات در استوری تبلیغات در شبکه های اجتماعی، جهانی گسترده دارد که با توجه به خلاقیت شما می تواند کاملا منحصر و متفاوت باشد. با استفاده از اینستاگرام، می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ به راحتی برند خود را با حجم بالایی از مخاطبانی روبرو سازید، از طریق اینفلوئنسر مورد علاقه خود به سوی شما ارجاع داده شده اند. همچنین استفاده از صفحات پربازدید نیز یکی از موثرترین انواع تبلیغات آنلاین به شمار می آید که در شبکه های اجتماعی بازخودر بالایی دارد.

تبلیغات موثر در شبکه های اجتماعی و کمپین ها

بند های مطرح جهانی، برای استفاده از امکانات و بازدید بالای اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی، کمپین های تبلیغاتی خود را در قالب کمپین های تبلیغات آنلاین مورد استفاده قرار می دهند. اگر نگاهی به تبلیغات آنلاین برند های مشهور بیندازید، می توانید این تبلیغات را علاوه بر پیج اینستاگرام خود برند، در پیج افراد مشهور نیز تماشا کنید. این کمپین ها را در نمونه های بسیار جذاب ایرانی هم می توانید بررسی کنید. اما آیا استفاده از تبلیغات آنلاین و ابزاری مانند سوشیال مدیا می تواند برای ما موثر باشد؟ 

چرا سوشیال مدیا راهکاری موثر است؟

• شبکه های اجتماعی امکان تبلیغات ارزان و حتی رایگان را برای برند ها فراهم کرده اند. • تعامل مستقیم با مخاطب برند و کسب و کار شما از این طریق به راحتی امکان پذیر است. • تعداد مخاطبان سوشیال مدیا به شیوه ای روز افزون در حال افزایش است، بنابراین بستری مناسب برای سرمایه گذاری است. • علاقه جوامع به خرید اینترنتی به شدت رو به افزایش دارد. • ارتباط سریع و آسان را می توان پر اهمیت دانست. • سوشیال مدیا، به عنوان ویترین فعالیت های شما، نقش اعتبار آنلاین شما را دارد و اعتبار آنلاین، مهم ترین پارامتری است که مخاطب امروزی در جستجوی آن خواهد بود. با استفاده از تبلیغات آنلاین و اینترنتی می توان این اعتبار را بهبود بخشید.
آیا نیاز به تبلیغات آنلاین دارید؟ آژانس تبلیغاتی ادبلــو در کنار شما خواهد بود.
طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی وبسایت فروشگاهی

چقدر با مفهوم طراحی سایت فروشگاهی آشنا هستید؟ آیا در ماه گذشته هیچ گونه خرید اینترنتی را تجربه کرده اید؟ چرا انسان متمدن و مدرن

عکسبرداری معماری

عکسبرداری معماری مانند دیگر شاخه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یک شاخه کاملا تخصصی محسوب می شود. حتی به نظر برخی کارشناسان به دلیل اینکه